AKADEMICKIE LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

LIST REKTORA DO PRZYSZŁYCH UCZNIÓW I ICH RODZICÓW

| SZANOWNY KANDYDACIE, RODZICU

Akademickie Liceum Ogólnokształące w Toruniu jest szkołą przyjazną dla każdego. Gwarantem poziomu nauczania jest Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu, która powstała w 2005 r. jako pierwsza niepaństwowa uczelnia medyczna w regionie, kształcąca wyłącznie na kierunkach związanych z naukami o zdrowiu, takimi jak: analityka medyczna, fizjoterapia i kosmetologia nowoczesna w ramach studiów I i II stopnia. Poza tym, prowadząca studia podyplomowe związane merytorycznie z jej kierunkami w  Toruniu, Bydgoszczy, Warszawie, Poznaniu i Łodzi.

| ŁĄCZYMY OGÓLNE KSZTAŁCENIE Z PRZYGOTOWANIEM ZAWODOWYM

Na podstawie wieloletniego doświadczenia, postawiliśmy na kształcenie ogólne, z klasami profilowanymi. Po szczegółowej analizie rozwoju i zmian w rynku pracy, utworzyliśmy profile: Kosmetyka lub Masaż, Lekarski, Dieteryka i Żywienie oraz Ogólny. Są to te gałęzie rynku usług, które rozwijają się w błyskawcznym tempie, pozwalając odnaleźć się młodym osobom na rynku  pracy zaraz po wejściu w dorosłe życie. W ramach patronatu Wyższej Szkoły Nauk o Zdrowiu, nasi absolwenci otrzymują pisemną gwarancję przyjęcia na studia lub do szkół policealnych SKK - lidera w kształceniu ponadgimnazjalnym w Polsce. Uważamy, że nasza misja w kształceniu młodzieży nie może zakończyć się tylko na szkole średniej, która jest dopiero początkiem dojrzałej edukacji.
Co istotne, nasi uczniowie otrzymują dostęp do szerokiej bazy kursów zawodowych SKK, realizowanych w Toruniu, a dostępnych już od 16. roku życia za zgodą opiekuna.

| WSPÓŁPRACUJEMY Z NAJLEPSZYMI

Zapraszam serdecznie wszystkich rodziców, którym zależy na perspektywicznym wykształceniu swoich podopiecznych oraz wprowadzeniu ich do stabilnej oraz szybko rozwiającej się branży medycznej, promedycznej, prozdrowotnej i nauk o zdrowiu.