Liceum Ogólnokształcące o profilu
Dietetyka i Żywienie

ALO - Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Toruniu Wyższej Szkoły Nauk o Zdrowiu

Posiadamy uprawnienia Szkoły Publicznej

NABÓR JUŻ TRWA

Wpisowe    0 zł    ważne do końca lipca
Czesne    100 zł/mc

Rezerwacja miejsc do końca lipca  (liczba miejsc ograniczoniczona)
Okres nauki    3 lata po Gimnazjum / 4 lata po Szkole Podstawowej
Tryb    dzienny
Przedmioty rozszerzone    biologia, informatyka, j. angielski.

Zarezerwuj miejsce w Liceum
 695 390 490  lub  online

Czym jest dla nas nauczanie o profilu dietetyka i żywienie?

Zajęcia opierają się na kształceniu ogólnokształcącycm z rozszerzeniem przedmiotów, takich jakbiologia, chemia i język angielski. Wzorując się na zachodnim modelu nauczania, oraz systemie studiów wyższych, przed rozpoczęciem roku szkolnego, Uczeń, lub jego Opiekun, mogą wybierać przedmioty dodatkowe, realizowane w trakcie nauki w ALO. Przedmioty dodatkowe są poza podstawowym programem nauczania, i wybierane indywidualnie, określając tym samym ściężkę edukacji i profil nauczania Ucznia.

• Dietetyka,
  • Ekonomia w Praktyce.
  • Podstawy Prawa,
  • Przyroda,
  • Historia i Społeczeństwo,
  • Zajęcia artystyczne.

Przedmioty te realizowane są przez pierwszy rok w formie teoretycznej, a przez kolejne dwa lata jako przedmioty teoretyczne i/lub praktyczne. Uczniowie zdobywają umiejętności m.in. w zakresach: planowania żywienia dla osób zdrowych, analizy składu produktów przetworzonych, analizy składu ciała i pomiarów tkanki tłuszczowej, analizy potrzeb żywieniowych osób zdrowych i układania planów dietetycznych, a także liczne kompetencje społeczne, podstawy znajomości ekonomii i rynku pracy oraz handlu usługami, rozwiają zmysł artytystyczny, poczucie estetyki, oraz zgłębiają zagadanienia społeczno-kulturowo-historyczne.

Zakres wiedzy teoretycznej jest również znacząco rozszerzony o anatomię, fizjologię, psychologię, nauki o zdrowiu i historię, a program opracowany przez doświadczonych nauczycieli liecalnych i wykładowców akademickich, zgodny z zaleceniami Ministerstwa Edukacji.

Organem prowadzącym Liceum jest
Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu

Zajęcia praktyczne odbywają się profesjonalnych pracowniach Kosmetologii i Fizjoterapii Wyższej Szkoły Nauk o Zdrowiu, w tym Akademickiej Pracowni Kosmetologicznej WSNoZ - jednej z najnowocześniejszych w Polsce.

Dodatkowym atutem jest gwarancja przyjęcia na studia w Wyższej Szkole Nauk o Zdrowiu, lub do policealnych szkół SKK. Uczniowie naszego liceum otrzymją także przygotowanie do kontynuacji nauki m.in. na wydziałach nauk o zdrowiu.

Dyżury Dyrektora ALO dla Rodziców i Kandydatów

Dyrektor mgr Justyna Niedziałkowska

Każdy czwartek, od godziny 17:00 do 18:00
(prosimy o telefoniczne umawianie spotkań)