Liceum Ogólnokształcące o profilu
Lekarskim

ALO - Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Toruniu Wyższej Szkoły Nauk o Zdrowiu

Posiadamy uprawnienia Szkoły Publicznej

NABÓR JUŻ TRWA

Wpisowe    0 zł    ważne do końca lipca
Czesne    100 zł/mc

Rezerwacja miejsc do końca lipca  (liczba miejsc ograniczoniczona)
Okres nauki    3 lata po Gimnazjum / 4 lata po Szkole Podstawowej
Tryb    dzienny
Przedmioty rozszerzone    biologia, chemia, j. angielski.

Zarezerwuj miejsce w Liceum
 695 390 490  lub  online

Zajęcia w Akademickim Laboratorium

Akademickie Liceum Ogólnokształcące, Młodzieżowa 29

Czym jest dla nas nauczanie o profilu lekarskim?

Zajęcia opierają się na kształceniu ogólnokształcącym z rozszerzeniem przedmiotów takich jak: biologia, chemia, język angielski oraz łacina. Wzorując się na zachodnim modelu nauczania oraz systemie studiów wyższych, przed rozpoczęciem roku szkolnego, Uczeń, lub jego Opiekun, mogą wybierać przedmioty dodatkowe, realizowane w trakcie nauki w ALO. Przedmioty dodatkowe są, poza podstawowym programem nauczania, wybierane indywidualnie, określając tym samym ścieżkę edukacji i profil nauczania Ucznia.

• Ekonomia w praktyce,
  • Podstawy Prawa,
  • Przyroda,
  • Historia i Społeczeństwo,
  • Zajęcia artystyczne.

Przedmioty realizowane są przez pierwszy rok w formie teoretycznej, a przez kolejne dwa lata jako przedmioty teoretyczne i praktyczne. Zajęcia praktyczne odbywają się w laboratoriach i pracowniach warsztatowych. Uczniowie zdobywają umiejętności m.in. w zakresie: pierwszej pomocy przedmedycznej, masażu, anatomii i fizjologii, farmakologii czy analityki medycznej. Ponad to nasi uczniowie poszerzają swoje kompetencje społeczne, znajomość ekonomii i rynku pracy oraz handlu usługami, rozwijają zmysł artystyczny, poczucie estetyki oraz zgłębiają zagadnienia społeczno - kulturowo -historyczne.

Zakres wiedzy teoretycznej jest również znacząco rozszerzony o psychologię, nauki o zdrowiu i historię, a program opracowany przez doświadczonych nauczycieli licealnych i wykładowców akademickich, zgodny z zaleceniami Ministerstwa Edukacji.

Organem prowadzącym Liceum jest
Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu

Akademickie działa pod patronatem Wyższej Szkoły Nauk o Zdrowiu - pierwszej i jedynej medycznej uczelni niepublicznej w Kujawsko-Pomorskiem.

Zajęcia praktyczne odbywają się profesjonalnych pracowniach Kosmetologii, Masażu i Fizjoterapii Wyższej Szkoły Nauk o Zdrowiu, w tym Akademickiej Pracowni Kosmetologicznej WSNoZ - jednej z najnowocześniejszych w Polsce.

Dodatkowym atutem jest gwarancja przyjęcia na studia w Wyższej Szkole Nauk o Zdrowiu lub do policealnych szkół SKK. Uczniowie naszego liceum otrzymują także przygotowanie do kontynuacji nauki na wydziałach nauk o zdrowiu, medycynie, fizjoterapii, elektroradiologii, analityce medycznej, dietetyce oraz wielu innych kierunkach.

Dyżury Dyrektora ALO dla Rodziców i Kandydatów

Dyrektor mgr Justyna Niedziałkowska

Każdy czwartek, od godziny 17:00 do 18:00
(prosimy o telefoniczne umawianie spotkań)