Liceum Ogólnokształcące o profilu
Społeczno-Prawnym

ALO - Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Toruniu Wyższej Szkoły Nauk o Zdrowiu

Posiadamy uprawnienia Szkoły Publicznej

NABÓR JUŻ TRWA

Wpisowe    0 zł    ważne do końca lipca
Czesne    100 zł/mc

Rezerwacja miejsc do końca lipca  (liczba miejsc ograniczoniczona)
Okres nauki    3 lata po Gimnazjum / 4 lata po Szkole Podstawowej
Tryb    dzienny
Przedmioty rozszerzone    historia, WOS i j. angielski

Zarezerwuj miejsce w Liceum
 695 390 490  lub  online

Zajęcia w Akademickim Laboratorium

Akademickie Liceum Ogólnokształcące, Młodzieżowa 29

Czym jest dla nas nauczanie na profilu Społeczno-Prawnym z elementami prawa medycznego?

Absolwent ALO o profilu społeczno – prawnym z elementami prawa medycznego będzie wyposażony w gruntowną wiedzę humanistyczną, którą zagwarantuje nauka historii, wiedzy o społeczeństwie i języka angielskiego, realizowanych w zakresie rozszerzonym. Zajęcia uzupełniające w zakresie wstępu do nauki o państwie i prawie oraz prawa medycznego, realizowane w zakresie teoretycznym i praktycznym, pozwolą absolwentowi na świadomy wybór specjalizacji naukowej w zakresie nauk o prawie, w przypadku podjęciu studiów prawniczych. Zajęcia prowadzone będą przez wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną oraz naukową, a także przez prawników praktyków.

Podczas nauki na profilu społeczno – prawnym z elementami prawa medycznego, młodzież pogłębiać będzie wiadomości z zakresu historii, prawa i nauk społecznych, a także doskonalić kompetencje językowe z języka angielskiego,
co umożliwi jej swobodną komunikację podczas wymiany międzynarodowej, aktywny udział w konferencjach naukowych i możliwość publikacji w języku obcym.

Licealista będzie zdobywał umiejętności formułowania samodzielnych i przemyślanych sądów, a także rozwijał wrażliwość społeczną, moralną i estetyczną. Kształcenie i wychowanie na profilu społeczno – prawnym będzie sprzyjało rozwijaniu postaw obywatelskich, patriotycznych i społecznych uczniów. Wśród naszych licealistów będziemy wzmacniać poczucie tożsamości narodowej i regionalnej, a także przywiązanie do historii i tradycji narodowych, zachęcając do podejmowania licznych inicjatyw na rzecz środowiska szkolnego, lokalnego i regionu. Promując ideę samorządności stworzymy przestrzeń do kreatywnych działań w Samorządzie Uczniowskim oraz życiu naukowym i artystycznym szkoły.

Dzięki zajęciom prawniczym, uczniowie pod kierunkiem swojego mentora będą zdobywać wiedzę na temat praw i obowiązków pacjenta, lekarza, pielęgniarki, diagnosty laboratoryjnego i innych pracowników ochrony zdrowia, a także podejmować inicjatywy w zakresie upowszechniania prawa medycznego, prowadząc warsztaty i szkolenia dla młodzieży szkolnej i dorosłych, współpracując z Biurem Rzecznika Praw Pacjenta czy przedstawicielami samorządów zawodowych zawodów medycznych.

Organem prowadzącym Liceum jest
Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu

Akademickie Liceum działa pod patronatem Wyższej Szkoły Nauk o Zdrowiu - pierwszej i jedynej medycznej uczelni niepublicznej w Kujawsko-Pomorskiem.

Dodatkowym atutem jest gwarancja przyjęcia na studia w Wyższej Szkole Nauk o Zdrowiu lub do policealnych szkół SKK. Uczniowie naszego liceum otrzymują także przygotowanie do kontynuacji nauki na wydziałach nauk o zdrowiu, medycynie, fizjoterapii, elektroradiologii, analityce medycznej, dietetyce oraz wielu innych kierunkach.

Dyżury Dyrektora ALO dla Rodziców i Kandydatów

Dyrektor mgr Justyna Niedziałkowska

Każdy czwartek, od godziny 17:00 do 18:00
(prosimy o telefoniczne umawianie spotkań)