PROFIL INFORMATYKA Z PROGRAMOWANIEM

LICEUM INFORMATYczne Z PROGRAMOWANIEM

Przedmioty rozszerzone: informatyka, matematyka, język angielski

nauczanie na profilu INFORMATYKA Z PROGRAMOWANIEM

Zajęcia opierają się na nauczaniu ogólnokształcącym z naciskiem na przedmioty rozszerzone: informatykę, matematykę oraz język angielski. Wzorując się na Zachodnim modelu nauki oraz systemie studiów wyższych, Uczeń lub jego Opiekun, mają możliwość wyboru przedmiotów dodatkowych, realizowanych w trakcie nauki w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym, które – poza podstawowym programem nauczania – wybierane są indywidualnie, określając tym samym ścieżkę edukacji i profil nauczania Ucznia.

Za 5 lat deficyt na pracowników wśród informatyków i programistów może przekraczać ponad 30 proc. Dlatego informatyka i programowanie to kierunki studiów najbardziej przyszłościowych. Na drugim miejscu jest opieka medyczna i wychowanie. Dlatego nasza szkoła postawiła na kierunki przyszłości.

• podstawy programowania
  • podstawy zarządzania projektami informatycznymi

Podstawy programowania – celem przedmiotu jest nauczenie podstaw programowania i podstawowych pojęć związanych z programowaniem. Ponadto wyrobienie umiejętności tworzenia prostych algorytmów i pisania programów. Omawiane w czasie nauki tematy będą ilustrowane rzeczywistymi problemami programistycznymi, takimi jak: algorytmy wyszukiwania i sortowania, całkowanie numeryczne, operacje na macierzach, analiza tekstu, geometria wektorowa, symulacje fizyczne, analiza tekstu czy metody statystyczne.

Podstawy zarządzania projektami informatycznymi – uczęszczając na zajęcia zdobędziesz wiedzę dotyczącą kwestii funkcjonowania firmy, zapoznasz się dokładnie z systemami bezpieczeństwa oprogramowania komputerowego i jego tworzenia zgodnie z obowiązującymi standardami.
Ponadto podniesiesz swoje
umiejętności w zakresie testowania programów informatycznych.