PROFIL LEKARSKI

LICEUM LEKARSKIE

Przedmioty rozszerzone: biologia, chemia, język angielski

nauczanie na profilu lekarskim

Odtwórz wideo

Zajęcia opierają się na kształceniu ogólnokształcącym z rozszerzeniem przedmiotów takich jak: biologia, chemia, język angielski oraz łacina. Wzorując się na zachodnim modelu nauczania oraz systemie studiów wyższych, przed rozpoczęciem roku szkolnego, Uczeń, lub jego Opiekun, mogą wybierać przedmioty dodatkowe, realizowane w trakcie nauki w ALO. Przedmioty dodatkowe są, poza podstawowym programem nauczania, wybierane indywidualnie, określając tym samym ścieżkę edukacji i profil nauczania Ucznia.

• Ratownictwo Medyczne,
  • Język Łaciński w Medycynie.

Ratownictwo medyczne
to przedmiot, który przygotuje naszych Absolwentów do przyszłego kierunku na studiach jakim jest Ratownik Medyczny. Absolwent zapozna się z umiejętnościami technicznymi, manualnymi i ruchowymi potrzebnych w pracy ratownika medycznego uczy się komunikować z jednostką i grupą społeczną, identyfikuje ich problemy, poznaje działania diagnostyczne, terapeutyczne, edukacyjne i profilaktyczne zgodnie z ich potrzebami. Planuje, projektuje i próbuje realizować działania związane z wykonywaniem zawodu ratownika medycznego na różnych stanowiskach pracy oraz rozpoczyna samodzielnie wykonywać podstawowe medyczne czynności ratunkowe.

Język łaciński w medycynie
skierowany jest do uczniów klas biologiczno-chemicznych i medycznych i dotyczy głównie zmiany tematyki tekstów, a przez to i słownictwa klasycznego na rzecz języka medycyny i nauk pokrewnych. Uczniowie zapoznają się również z formami recepty i jej częściami składowymi, z ważniejszymi skrótami recepturowymi, z nazwami łacińskich środków leczniczych, nazwami chorób i poznają anatomię człowieka w języku łacińskim. Wiedza zdobyta na zajęciach ułatwi uczniom i przyszłym studentom nauk medycznych funkcjonowanie na zajęciach z anatomii i zajęciach pokrewnych medycynie.