PROFIL MASAŻ

LICEUM MASAŻU

Przedmioty rozszerzone: biologia, chemia, język angielski

nauczanie na profilu MASAŻ

Zajęcia opierają się na nauczaniu ogólnokształcącym z naciskiem na przedmioty rozszerzone: biologię, chemię oraz język angielski. Wzorując się na Zachodnim modelu nauki oraz systemie studiów wyższych, Uczeń lub jego Opiekun, mają możliwość wyboru przedmiotów dodatkowych, realizowanych w trakcie nauki w Akademickim Liceum Ogólnokształcącym, które – poza podstawowym programem nauczania – wybierane są indywidualnie, określając tym samym ścieżkę edukacji i profil nauczania Ucznia.

• Podstawy fizjoterapii,
  • Teoria masażu

Podstawy fizjoterapii – Fizjoterapia jest odpowiedzią na potrzeby osób, które szukają sposobu na  poprawę sprawności ruchowej i siły organizmu, zmniejszenie dolegliwości bólowych związanych z układem ruchu oraz przywrócenie sprawności fizycznej.
Fizjoterapia polega na wykorzystaniu aktywności fizycznej oraz innych czynników fizycznych w celu pozytywnego oddziaływania na układ ruchu człowieka. Ta definicja obrazuje podstawowy podział fizjoterapii na: kinezyterapię (oparta na ćwiczeniach ruchowych) oraz fizykoterapię (oparta na zabiegach fizykalnych). Podczas zajęć Młodzież zapozna się z wieloma metodami leczenia i profilaktyki, które dopasowuje się do problemów zdrowotnych pacjenta.

Do najczęściej spotykanych technik należą:

• ćwiczenia ruchowe (indywidualne lub grupowe),
  • masaż terapeutyczny,
  • elektroterapia,
  • terapia laserowa,
  • terapia ultradźwiękowa,
  • krioterapia,
  • terapia cieplna,
  • taping kinetyczny.

Zdobyta wiedza umożliwi kontynuowanie nauki w Wyższej Szkole Nauk o Zdrowiu i zdobycie wyższego wykształcenia zarówno I i II stopnia.

Teoria masażu

Czego uczysz się na zajęciach?

• anatomii człowieka
  • wykonywania masażu relaksacyjnego, medycznego i sportowego
  • korzystania z kosmetyków, sprzętu i urządzeń stosowanych w masażu
  • podstaw fizjoterapii
  • dobierania typu masażu do rodzaju schorzenia lub kontuzji
  • dobierania kosmetyków do pielęgnacji ciała do rodzaju skóry

Absolwenci naszego Liceum mogą podjąć dalszą naukę w Policealnej Szkole SKK oraz Wyższej Szkole Nauk o Zdrowiu. Po zakończonej edukacji w danym kierunku będą mogli podjąć zatrudnienie  między innymi w publicznych i niepublicznych placówkach służby zdrowia, stowarzyszeniach osób niepełnosprawnych, klubach sportowych, gabinetach kosmetycznych, gabinetach odnowy biologicznej.